Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
64-603 Ludomy 70, Archidiecezja Poznańska
Kalendarz parafialny
Foto galeria
Galeria
Stałe informacje


Nowenna do

M. B. Ludomskiej

Środa

……………………………

Msza św.

o powołania

Pierwszy Czwartek

……………………………

Modlitwy ku czci

św. Jana Pawła II

22 Dzień Miesiąca

Warto wiedzieć

Radio Emaus

Telewizja z wartościami

Rodzina rodzinie

Szybki kontakt
ludomy@archpoznan.pl

535 268 288
lub
67 283 61 14

Porządek Mszy Świętych
Msze Święte w dni powszednie:
-od początku Wielkiego Postu do końca października: godz: 19.00
- od listopada do początku Wielkiego Postu: godz. 18.00,  - w czwartek: godz: 8.00
Msze Święte w niedziele i święta:
- od września do końca czerwca: godz. 8.30, 10.00, 11.30 
 -w lipcu i sierpniu: godz: 8.30 i 10.00
Od niedzieli do środy Msze Święte są odprawiane w kościele parafialnym;
w czwartek, piątek i w sobotę w kościele Pomocników Matki Kościoła
Kancelaria parafialna Kontakt
Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Trójcy Przenajświętszej: 4.06.2023


 1. 1. Kalendarz liturgiczny: 

 • w poniedziałek, 5.06.:  św. Bonifacego, biskupa i męczennika; 

 • w czwartek, 8.06.:  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało); 

 • w sobotę, 10.06.:  bł. Bogumiła, biskupa. 

 1. 2. We wtorek wyjątkowo nie będzie Mszy Świętej. 

 1. 3. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek nabożeństw będzie następujący: Eucharystia z uroczystości już w środę o godz. 19.00 i dalej w czwartek o godz. 8.30; następna Msza Święta (bez kazania) o godz. 10.00, bezpośrednio po której  rozpocznie się  procesja. W  procesji  idziemy  tradycyjną  trasą, tzn.: do kościoła Pomocników Matki Kościoła. Przy czwartym ołtarzu (na placu przed kościołem Pomocników) zostanie wygłoszone kazanie. Następnie wszyscy udamy się z Najświętszym Sakramentem do kościoła, gdzie zostanie udzielone końcowe błogosławieństwo. O obsługę procesji w Boże Ciało proszę mieszkańców Ludom. 

 1. 4. O postawienie 3. ołtarzy bardzo proszę mieszkańców Lipy: pierwszy ołtarz (przy starych salkach) –  mieszkańcy Lipy Nowej i dalej Lipa do krzyża przy skrzyżowaniu do Ludomek, oraz tzw. Azja; drugi ołtarz (przy krzyżu) – mieszkańcy domów od krzyża do szkoły; trzeci ołtarz (przy szkole) – mieszkańcy domów od szkoły do końca Lipy. O postawienie czwartego ołtarza (przy kościele Pomocników), bardzo proszę Pomocników Matki Kościoła z całej naszej parafii.  

 1. 5. Próba sypania kwiatków dla wszystkich chętnych dziewczynek: w poniedziałek, po Mszy Świętej o godz. 19.00. 

 1. 6. Bardzo proszę, by w uroczystość Bożego Ciała i przez całą Oktawę, domy nasze udekorowane były flagami i emblematami eucharystycznymi. 

 1. 7. O obsługę procesji w Oktawie bardzo proszę: w piątek: mieszkańców Dąbrówki Ludomskiej; w sobotę: mieszkańców Budzisk i Parceliw niedzielę: mieszkańców  Lipy.  

 1. 8. Msze Święte w piątek i sobotę, ze względu na Oktawę Bożego Ciała odprawiane będą nie w kościele Pomocników, lecz w kościele parafialnym.  

 1. 9. W Oktawie uroczystości Bożego Ciała procesja codziennie: w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 19.00, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30. 

 1. 10. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała odbędzie się w tym roku w Sierakówku 

 1. 11. Biuro Parafialne czynne będzie w tym tygodniu w poniedziałek bezpośrednio po Mszy Świętej, oraz w środę przed Eucharystią (czyli od godz. 18.00 do 18.30). 

 1. 12. W piątek po Bożym Ciele, po Mszy Świętej o godz. 19.00, odbędzie się w kościele parafialnym spotkanie dla młodzieży z klas 7., oraz dla ich Rodziców. 

 1. 13. W sobotę przypada rocznica poświęcenia kościoła Pomocników. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.45, będziemy dziękować Panu Bogu za dar tej świątyni, oraz prosić o potrzebne łaski dla tych wszystkich, którzy przyczynili się do remontu tego kościoła. Po Mszy Świętej spotkanie w salce dla Pomocników Matki Kościoła i wszystkich chętnych. 

 1. 14. W najbliższą sobotę, po Mszy Świętej o godz. 19.00, odbędzie się w kościele parafialnym spotkanie dla młodzieży, która już wkrótce przystąpi do sakramentu bierzmowania. 

 1. 15. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 11.30, odbędzie się w kościele parafialnym spotkanie dla dzieci z klas 2., oraz dla ich Rodziców. 

 1. 16. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego, oraz odsłuchiwania rozważań biblijnych Kingi Suwiczak. 

 


         

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
64-603 Ludomy 70, Archidiecezja Poznańska
wykonanie: e-parafia.net